Inspiracje

Zgodnie z Waszą sugestią- dziś o inspiracjach! Jak powstają zdjęcia które robię? Skąd się biorą pomysły?  Inspiracją może być wszystko! Ja chcę napisać co Wam, co na mnie działa najlepiej:-)
Dobrze jest mieć miejsce gdzie zbiera się wszystkie inspiracje, specjalny zeszyt, czy folder w komputerze. Dużo łatwiej jest w tedy zaplanować sesję:-)


Zdjęcia innych fotografów
Najlepszym sposobem na inspiracje jest po prostu oglądanie jak największej ilości zdjęć. Nieważne gdzie, w internecie, magazynach, czy książkach. Na Facebooku, Photoblogu, Tumblrze czy Asku. W Vogue, Elle, Bazaarze, czy Pani Domu. Książka o fotografii, czy podręcznik do historii. To naprawdę nieistotne. 
Mimo wszystko najczęściej i najwięcej zdjęć możemy zobaczyć na Facebooku, na fanpage'ach innych fotografów. 


fot. Biały Wilk/ Iza Jaszczyszyn/ Ola Krzeczkowska

fot. Agnieszka Trawczyńska/ Natalia Żygłowicz

fot. Lukrecja Czerwonajcio/ Natalia Brączkowska
fot. Natalia Żygłowicz/ Katarzyna Banaszek

fot. Marta Streng

Przedstawiam Wam kawałek mojego folderu z inspiracjami, wszystko 'ściągnięte' z fejsa i photobloga.
W inspiracjach często mam zdjęcia, których autorów nie znam, ale są to foty, którym moje do pięt nie dorastają;-)


Może powinnam się wstydzić, że nie znam autorów tych zdjęć, ale to jest ten typ zdjęć, które widzę na Tumblrze lub stronach typu 'Dictator of good taste' czy 'Piękno którego nie znasz, a powinieneś' na Facebooku. 
Oczywiście jest to tylko część tego w kryje się w moim folderze,
to są właśnie zdjęcia, na które mówię "chciałabym zrobić/ zrobię takie". 


Muzyka/teledysk/film
"To zdjęcie wygląda jak kadr z filmu!". Ile razy można usłyszeć, czy przeczytać takie komentarze. I jaki to komplement! Muzyka, teledyski i filmy to równie dobre, a kto wie czy nawet nie lepsze, inspiracje.  
Słuchając piosenek ulubionego zespołu, wsłuchując się w tekst momentalnie możemy wpaść na 'pomysł idealny';-) Nie ukrywam, że mnie ostatnio niesamowicie zainspirował mój ukochany zespół happysad, ale o szczegółach w przyszłości, jeżeli jednak ktoś jest ciekawy i chce mi pomóc zrealizować moją wizję zapraszam na facebooka:-)

Wszystko jest oczywiście sprawą indywidualną, ale polecam słuchanie muzyki, oglądanie teledysków i filmów. Nie zapomnijcie jednak zapisać gdzieś swojego pomysłu, nie ma nic gorszego niż zapomnienie! Wierzcie mi, wiem z autopsji:-)


Moda
Dzisiejsza moda (i nie tylko) też może być inspiracją! Ja jako, że chcę się specjalizować się w zdjęciach typowo modowych, chcę 'ogarniać' mniej więcej 'co w trawie piszczy'. Czasami widzę i strój i wiem jakie zdjęcie zrobiłabym tak ubranej modelce;-)

 Przypadek? Nie sądzę!
Najlepsze zdjęcia powstają przypadkowo! Trzeba być po prostu w dobrym miejscu, o dobrym czasie.

Ale co więcej! Trzeba to dobrze wykorzystać:-)
Jedno zdjęcie które zrobiłam- zupełnie przypadkowo wygrało konkurs, więc chyba coś musi w tym być;-)


Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was za bardzo
Miłego weekendu!

Podziel się:

JOIN CONVERSATION

4 komentarzy:

 1. super wpis 10/10
  kc <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydajesz się naprawde pozytywną osobą ;) twoje zdjęcia są na odpowiednim poziomie i wiem, że będą jeszcze lepsze. Masz zacięcie do tego co robisz, i lubisz to robić, a co najważniejsze ludziom to się podoba ;) Pozdrawiam! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chcesz poćwiczyć robienie zdjęć typu fashion zapraszam do współpracy :)

  OdpowiedzUsuń