Read-Feed. Projekt społeczny "Culbook".Culbook to czteroosobowa grupa przyjaciół, która realizuje projekt społeczny w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Agata, Julia, Kornel i Ola, to oni walczą o Złotego Wilka. Jak to się zaczęło? 
Jak sami mówią, decyzję o wzięciu udziału w olimpiadzie podjęli spontanicznie. O konkursie dowiedzieli się od ambasadora i wspólnie stwierdzili, że może to okazać się naprawdę świetnym doświadczeniem. 
Dlaczego projekt dotyczący książek?
 Każdy z nich lubi czytać, poza tym ponad połowa Polaków deklaruje, że przez rok nie przeczytała ani jednej książki, a jest to znaczący problem,. Chcą pokazać ludziom, że obcowanie z literaturą nie  jest wcale czymś męczącym i może być dobrą zabawą oraz świetną pomocą w odkrywaniu samego siebie. 


Co zrobili do tej pory? 
Zorganizowali happening w ramach Dnia Niepodległości. 11 listopada rozklejali cytaty oraz rozdawali nowele pisarzy, którzy tworzyli pod zaborami, upamiętniając tym samym 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To także oni zorganizowali 16 stycznia PotterDay  w Centrum Kultury Browar B, na który przybyło ponad 200 osób. 5 lutego ekipa Culbook wybrała się do Domu Dziecka na ulicy Sielskiej, gdzie czytała oraz wręczyła dzieciom książki od Wydawnictwa Publicat. 12 lutego w Kafejce Taktyk miał miejsce wieczorek poetycki „poesis imago amini”, na którym swoją twórczość zaprezentowali lokalni poeci

20 lutego zaś odbyło się ich wydarzenie główne o nazwie „Read-feed”. W czasie jego trwania miały miejsce warsztaty medialne prowadzone przez Martynę Domachowską (Media and Youth) oraz wydawnicze, które poprowadziła Natalia Szumska (Kronika Kota Nakręcacza). Odbyły się również krótkie wykłady z przedstawicielem wydawnictwa, biblioteki (Krystyna Matusiak) oraz Gazety Pomorskiej (Wojciech Alabrudziński). Kolejnym gościem był Łukasz Pszczółkowski, autor biografii Andrzeja Pluty pod tytułem Andrzej Plutra „Z dystansu”. Najbardziej wyczekiwanym przez mieszkańców Włocławka gościem był Jakub Żulczyk, wybitny prozaik oraz dziennikarz, autor znanych pozycji takich jak bestsellera „Ślepnąc od świateł” czy „Radio Armagedon”.


Wielkim zaszczytem dla mnie była możliwość stworzenia fotorelacji z tego wydarzenia. Muszę przyznać, że Culbook odwalił kawał dobrej roboty. Warsztaty medialne, wydawnicze, zbiórka książek, randka w ciemno z książką, spotkania z autorami i wydawcami, no i przede wszystkim spotkanie z Jakubem Żulczykiem, a to wszystko jednego dnia! Warsztaty medialne prowadzone przez Martynę DomachowskąRandka w ciemno z książką

Warsztaty wydawnicze prowadzone przez Natalię Szumską
Zbiórka książek, konkursy i stoiska wydawnicze 
Spotkanie z Łukaszem Pszczółkowskim, autorem biografii 
Andrzeja Pluty "Andrzej Pluta z dystansu"No i na zwieńczenie- spotkanie z Jakubem Żulczykiem, genialnym powieściopisarzem i felietonistą. Osobiście, jestem absolutnie oczarowana tym człowiekiem, trzyma doskonały kontakt z publicznością, wyczerpuje tematy, pozwala się poznać. Żadne słowo raczej nie opiszą dokładnie tego wspaniałe przeżycia, dlatego życzę Wam spotkania tego genialnego pisarza :)!

Na koniec mogę tylko podziękować całej ekipie Culbooka. Za to, że mogłam relacjonować to wydarzenie i za to, że są w tym mieście osoby, które chcą organizować tak wspaniałe eventy. Oby tak dalej!

Podziel się:

DOŁĄCZ KONWERSACJA

    KOMENTARZ

0 komentarzy:

Prześlij komentarz